IZ GROTLA PIREJA: Hrvatska preko Grčke na Svjetsko prvenstvo u Rusiju!

Pred utakmicu u Pireju Hrvatska je imala tri gola prednosti (4:1) protiv Grčke u play-offu za Svjetsko prvenstvo. No u grotlu stadiona u Pireju Grci nisu uspjeli postići niti zgoditak. Bilo je 0:0.

Izbornik Dalić odlučio je da Kramarić preseli na klupu, a da se u momčad vrati Mandžukić i to na desno krilo, a Kalinić ostaje u špici.

Grci su ušli oštro u utakmicu, ali su prvu pravu priliku stvorili tek u 18. minuti.

Sokratis je nakon slobodnog udarca ostao sam na 16 metara, odlično je pucao, ali je njegov udarac završio malo pored desne vratnice našeg gola.

I to je zapravo bilo najozbiljnije što su Grci napravili u prvih 45 minuta, dok je Hrvatska imala vratnicu u 43. minuti koju je topovskim udarcem pogodio Perišić.

Grci su navalili u drugom poluvremenu, išli na sve ili ništa. Nekoliko minuta Grci nisu ispuštali loptu pred našim vratima.

Onda je Mitrouglu u 59. minuti pobjegao i sjajno tukao s 25 metara, ali njegov udarac je završio pored gola.

Grci priprijetili u 70. minuti, u prekidu, slobodni udarac s 30 metara za Grčku, Fourtonis ubacuje, ali se Hrvatska spašava.

Kramarić ulazi umjesto Kalinića, a onda se u 80. minuti trese i naša mreža. Ali, zaleđe u kojem je bioTorosidis.

Onda još jedna prilika za Grčku u 87. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnjaka tukao je Tachtidis, a Subašić je vrhunski obranio.

Sastavi:

Grčka: Karnezis, Manolas, Tziolis, Christodpulopoulos, Zeca, Mitroglou, Bakasetas, Torosidis, Retsos, Tachtsidis, Papastathopoulos

Hrvatska: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić, Brozović, Rakitić, Modrić, Perišić, Mandžukić, Kalinić