IVICA TUCAK: Nakon pobjede nad Rusijom – momčad je pokazala inat

VATERPOLO IZBORNIK: Bilo je svejedno Srbija ili Italija u finalu - kaže Ivica Tucak
Vaterpolo izbornik Ivica Tucak (Foto: HVS)

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u 2. je kolu Svjetskog prvenstva u Budimpešti uz dosta muke pobijedila Rusiju s 10:8.

Ključna je bila treća četvrtina kada su Barakude skupile glave i okrenule utakmicu u svoju korist. “Rekao sam igračima, želim vidjeti inat, neću da komentiramo niti suđenje niti ono što smo promašili, to više vratiti ne možemo i reakcija je bila odlična. Ovo je izuzetno dobra lekcija. Mislim da je plasman u četvrtfinale u ovom trenutku siguran, pa prema tome sve ide svojim tokom”, rekao je nakon utakmice izbornik Ivica Tucak

.”Izvukli smo pobjedu, ali i pouke da je svaki protivnik opasan na Svjetskom prvenstvu. Moramo igrati puno bolje. Ne bih rekao da smo s namjerom ušli loše, ali takav je turnir. Moramo bolje ulaziti u utakmicu i biti spremniji. Međutim najbitnije je da smo izvukli utakmicu i pobijedili. Idemo dalje u borbu za prvo mjesto u skupini. Sljedeća utakmica je u petak s Japanom koji je dosta nezgodan, igra sve suprotno od ostalih tako da se moramo dobro spremiti i ući od početka jako”, poručio je kapetan Sandro Sukno.

“Izbornik me izvadio tu jednu četvrtinu da se malo koncentriram i vratim glavom u utakmicu. Mislim da je to bio pametan potez. Izvukli smo tešku pobjedu koja nam treba biti dobra opomena da ovako opušteno više ne smijemo ulaziti u utakmice”, kazao je vratar reprezentacije Marko Bijač

.Imala je Hrvatska i podršku s tribina, što je oduševilo reprezentativce.”Pozivam i druge, pogotovo na četvrtfinalnu utakmicu koja je zaista ključna za ovo prvenstvo. Nadam se da će navijači imati prilike potegnuti do Budimpešte”, zaključio je Maro Joković koji je sa četiri ostvarena pogotka bio naš najbolji strijelac.