HRVATSKA SJAJNA: Čista pobjeda naših nogometaša u Sjevernoj Irskoj 3-0

Mario Mandžukić (Foto: HNS, Twitter)
Mario Mandžukić (Foto: HNS, Twitter), nogiome

U Sjevernoj Irskoj naša je reprezentacija odigrala prijateljsku utakmicu, a izbornik Ante Čačić imao je samo 16 igrača, jer je četvoricu odlučio odmoriti poslije kvalifikacijske utakmice s Islandom, a k tome se i Mateo Kovačić tada ozlijedio.

Bila je to bitno drugačija reprezentacija od one, rekli bismo uhodane, ali valja reći i razigrana i uspješna.

U devetoj minuti Hrvatska je povela. Kramarić je gurnuo odličnu loptu, Čop tukao, no vratar domaćih to je obranio.

Ali stvorio se tu u trku Mandžukić i iako okružen domaćim braničima uspio loptu ugurati u mrežu.

Toje Mandžukićev 29. zgoditak i s njim se izjednačio s Eduardom na drugom mjestu najboljih strijelaca u povijesti hrvatske reprezentacije.

Na prvom je mjestu sadašnji predsjednik HNS-a Davor Šuker sa 45 golova.

U 34. minuti vodimo 2-0. Sjajni Kramarić je iznudio korner, potom ga i izveo. Na prvoj vratnici Mitrović je prebacio na drugu, a lopta je sjela točno na nogu Duje Čopa koji zakucava za 2-0!

Bio je to Čopu prvi zgoditak u nacionalnom dresu!

I onda još prava poslastica Andreja Kramarića, koji je bio briljantan, možda najbolji od kada igra za reprezentaciju.

U 68. minuti zgoditak kakav se rijetko viđa. Zabio je u same rašlje sa više od 20 metara.

Sastavi:

Sjeverna Irska: Mannus – McAuley, Evans, Hodson, McGinn, Brunt, Boyce, Norwood, McNair, Lund, Magennis.

Hrvatska: L. Kalinić – Leovac, Mitrović, Kramarić, Jedvaj, Čop, Rog, Mandžukić, Badelj, Bradarić, Vida.