HRVATSKA NA KROVU SVIJETA: Nismo prvi, ali biti druga nogometna sila sjajan je uspjeh!

Mala Hrvatska igrala je protiv velike Francuske finale Svjetskog prvenstva u nogometu, na stadionu Lužnjiki u Moskvi, ali nažalost nismo uspjeli osvojiti sam vrh krova nogometnog svijeta. Ali na krovu jesmo – drugi na svijetu!

Hrvatska je krenula odlično, dominiramo, u stalnim napadima. U 8. minuti odlična akcija Rakitića za Strinića, ali Strinić predugo čeka.

U 10. minuti sjajna lopta Modrića za Strinića, koji ubacuje, a Mandžukić njije najbolje zahvatio loptu. Minutu kasnije super lopta Rakitića za Perišića, ali malo mu je lopta pobjegla i Lloris se spasio.

U 15. se Perišić se sjurio, probao ubaciti prizemno za Mandžukića, ali Umtiti čisti. I u jeku naših napada slobodan udarac u 17. za Francuze. Mbappe je izvrtio Strinića, a potom Brozović ruši Griezmanna na 25 metara. Griezmann je izveo slobodnjak, Varane je bio najviši i njegov udarac odbija se od Mandžukića i 1:0 za Francuze!

U 23. sjajna kontra Francuske, Mbappe se sjurio, a Vida je spasio čisti gol. Imamo loptu u posjedu, ali Francuzi vode.

Šest minuta kasnije 1:1. U gužvi je Perišić primio loptu na nekih 15 metara, prebacio s jedne na drugu nogu i pogodio suprotni kut Huga Llorisa.

Nažalost, Perišić igra rukom u 16 metara i nakon pregleda tehnologije sudac pokazuje na kazneni udarac. Igrala se 34. minuta Griezmann je ubacio iz kuta, Matuidi je bio na loptu, a Perišić je igrao rukom. Griezmann šalje Subašića u jednu, a loptu u drugu stranu i Francuska vodi 2:1.

mandžukić, francuska

Pritiščemo, ne stajemo, pa u 43. Modrić ubacuje, Pavard slabo reagira, spušta glavom loptu na pet metara na nogu Lovrena kojem s pet metara blokira Pogba. Naši sve čine ne bi li izjednačili opet.

Naši silovito kreću u drugo poluvrijeme. U 48. Rakitić je sjajno prošao, ubacio, a Rebić odmah tukao, ali Lloris skida ispod grede. I dok mi napadamo ide kontra Francuza. Mbappe juri kao strijela pokraj Vide, ali Subašić sjajno izlazi i pokriva kut i brani.

I onda dok mi kontroliramo igru u 59. minuti kontra Francuza i 3:1. Pogba fantastično pronalazi Mbappea, koji je ubacio u sredinu. Pogba tuče u blok, ali potom sjajno pogađa.

subašić, zgoditak

Mi stihijski napadamo, voda nam je u ušima, Francuzi opet igraju na opasne kontre. U 63. se tope naši snovi. Mbappe je s 18 metara probio Subašića za 4:1.

Onda tračak nade. Igra se 69. minuta i Mandžukić nakon kriminalne greške Llorisa koji se poigrava s loptom, krade mu loptu i smanjuje na 4:2.

Činimo sve ne bismo li dali još koji gol, ali ne ide. Francuzi se dobro brane, pojačavaju obranu. I to je kraj. Francuska je svjetski prvak!