ante erceg

U play-offu za Europa ligu Hajduka je nakon 0:0 u prvoj utakmici u Danskoj, na prepunom Poljudu igrao uzvratni susret protiv Brondbyja i pobijedio 2-0.

Bijeli su opasno napali i dominirali cijelo prvo poluvrijeme.

Već u 15. minuti Hajduk je mogao povesti. Vlašić i Kožulj su pucali jedan za drugim u razmaku od par sekundi, ali sjanim reakcijama Ronnow je obranio mrežu.

U 39. minuti Memmolla je s lijeva krasno ubacio na deset metara, a Kožulj propustio čistu šansu i poslao loptu pokraj gola.

Do kraja poluvremena pokušao je Hamza, a zatim u sudačkoj nadoknadi i Kožulj iz slobodnog udarca, ali ostalo je 0-0.

A onda u nastavku Hajduk silovito kreće i dolaze 59. i 63. minuta i sjajni Ante Erceg, koji pogađa za 1-0, pa onda i za 2-0.

Do kraja utakmice Hajduk je mogao i povećati vodstvo.

Glavni sudac je bio Izraelac Orel Grinfeeld. Ekipe su igrale u sastavima:

HAJDUK: Stipica – Juranović, Nižić, Borja, Memmola – Hamza, Kožulj, Savvas – Vlašić, Erceg – Futacs

BRONDBY: Ronnow – Larsson, Hermannsson, Rocker, Crone – Fisker Jensen, Norgaard, Vigen – Wilczek, Mukhtar, Halimi