Sandra Perković je znala što može i uoči finala rekla je “Osjećam se odlično!” I bilo je tako, ali Sandra je učinila da se i mi svi osjećamo fantastično!

Sandra je već u prvom hicu dosegla daljinu od 69,30 m i zauzela je odmah prvo mjesto.

U drugoj seriji Sandra baca oš bolje – sjajnih 70.31 m! Pa onda u trećoj seriji 70,28, sjajno, ali Sandra pokazuje livem da nije zadovoljna, da hoće i može više.

I u kvalifikacijama je bila dominantna s hicem od 69 metara i 67 centimetara, a uoči finala na stadionu na kojem je osvojila i prvo olimpijsko zlato poručila je.

Potom je bacila fantastičnih 69,81 i opet je Sandra istukla onaj krug iz kojeg baca, jer ona bi više, bolje….

U petoj seriji Sandra je prestupila. I na kraju u šestoj seriji opet prestup. Ali zlato je bilo njezino.

Srebro je osvojila Australka Dani Samuels (29), svjetska prvakinja otprije osam godina iz Berlina.

U šestoj seriji bacila je rekord Oceanije od 69.64 m. Broncu je osvojila Francuskinja Melina Robert-Michon (38) sa 66.21 m.

“Osjećam se odlično. Nakon drugog mjesta u Pekingu ovdje je cilj uživati na natjecanju i maksimalno iskoristiti ovaj stadion i atmosferu gdje sam osvojila svoje prvo olimpijsko zlato. U nedjelju navečer stadion će biti pun, a ja želim biti ona prava Sandra koja treba bacati disk”, rekla je Sandra uoči velikog finala.

Podsjećamo, Sandra Perković već je imala svjetski naslov. Osvojila ga je 2013. u Moskvi hicem od 67,99 metara, a krunu je izgubila 2015. u Pekingu.

Otela joj je Denia Caballero. Kubanka je za zlato tada bacila 69,28 metara, a srebrna Sandra 67,39 m.