EUROPA LIGA: Gavranović i Oršić torpedirali Spartak u Trnavi

dinamo, spartak

Dinamo je gostovao u Trnavi protiv Spartaka u utakmici trećeg kola Europa lige.

Dinamo je bio bolja momčad, ali ipak ne dovoljno čvrst i željan pobjede. Zapravo su ga domaćini uspavljivali. U 17. minuti zabio je Gavranović, ali je zgoditak poništen zbog zaleđa, što je bilo dosta upitno.

I dok je Dinamo razmišljao kako će lako, iz jedne bezopasne situacije, nakon prvog ulaska u njihov šesnaesterac, domaćini su došli u vodstvo. Nakon ubačene lopte pogriješio je Rrahmani u 32. minuti. Vratio je kratko do Livakovića, uletio je Ali Ghorbani i ispred Perića, kroz noge Dinamovu golmanu, ugurao loptu za 1:0. Stvarno jeftin zgoditak, pravi zalutali metak.

U drugom poluvremenu Dinamo kreće jače. U 53. minuti velika prilika. Ademi je dobio sjajnu loptu od Gavranovića, gurnuo do Oršića, koji izbija pred vratara, puca, ali Oravec spašava s gol linije. Dinamo pokazuje sve veću želju za izjednačenjem.

I onda dolazi ta 64. minuta. Rrahmani je ubacio, Olmo dirao loptu i proslijedio do Gavranovića, koji razgrće sve oko sebe kao vrhunski majstor, i s par metara gura loptu u mrežu za 1:1.

Dinamo i dalje napada. Igra se 77. minuta. Sjajna reakcija Gavranovića, koji je okrenuo Totha, kojeg je okrenuo i dao za Oršića koji puca, golman brani i odbija, a Oršić potom volejem s pet metara pogađa za 2:1.

Dinamo: Livaković; Stojanovič, Lešković, Perić, Rrahmani; Ademi; Hajrović, Gojak, Olmo, Oršić; Gavranović

Trnava: Chudy; Oravec, Toth, Godal, Čonka; Greššak, Rada; Jirka, Grendel, Chanturishvili; Ghorbani.