EUROPA LIGA: Dinamo neporažen u Istanbulu – prvi u svojoj grupi!

U Istanbulu je Dinamo igrao protiv domaćina Fenerbahčea u petom kolu Europa lige.

Dinamovci su osigurali europsko proljeće još u prošlom kolu, i to nakon 49 godine čekanja. Igrali su za prvo mjesto u D skupini, koje osvajaju ako ne izgube, a to im donosi povoljniji ždrijeb za nastavak. Tako je i bilo, jer je završilo 0:0. U prvom kolu u Zagrebu Dinamo je nadigrao Fenerbahče sa 4:1.

U 10. minuti Dinamo je opoasno zaprijetio. Stojanović je opalio, Gavranović promijenio smijer lopti, ali ju je vratar Tekin ipak uspio uhvatiti.

Fenerbahče pokušava s napadima, drži loptu, ali Dinamo se odlično drži i opasan je u kontrama. U 31. minuti baš kontra Dinama. Oršić u prilici, sudac dosuđuje zaleđe, vrlo dvojbeno. U 40. prilika za domaćina, ali sjajni  Theophil! Valbuean je ubacio na drugu vratnicu, a Theophile glavom izbio loptu prije Škrtela s gol-linije.

dinamo, fenerbahče

U 53. minuti opasno pred vratima Dinama. Ubacio je Valbuena, a Frey puca glavom, ali pokraj desne vratnice. U 62. umjesto Gavranovića ulazi Petković. Dvije minute kasnije umjesto Oršića ulazi Šunjić.

U 65. Dinamo je oštećen za kazneni udarac. U šesnaestercu s leđa rukom je povučen Olmo i srušen, ali sudac ne sudu. U 75. minuti odlična akcija Dinama, zabija zgoditak Gojak glavom, ali sudac sudi prekršaj u napadu.

Domaćini pokušavaju doći do pogotka, ali Dinamo ne dopušta. I onda 85. minuta. Vratnica! Ademi s desna daje do Stojanovića, a on puca iskosa i pogađa vanjski dio desne vratnice! Igra se 3 minute nadoknade. Izlazi Hajrović, a ulazi Kondzior.

Fenerbahče: Harun Tekin, Hasan Ali Kaldirim, Isla, Frey, Baris Alici, Valbuena, Jailson, Neustadter, Škrtel, Benzia, Elmas.

Dinamo: Livaković, Stojanović, T. Catherine, Rrahmani, Leovac, Ademi, Hajrović, Gojak, Olmo, Oršić, Gavranović.