DRAMATIČNO DO PORAZA: Duvnjak je bio u pravu – Brazil je jako neugodan

U Kölnu je u prvom kolu četvrtfinalne skupine SP-a u Njemačkoj i Danskoj Hrvatska igrala protiv reprezentacije Brazila i to pred oko 7000 naših navijača, ali neuspješno – izgubili smo 29:26.

“Jedna jako neugodna momčad koja je svima napravila probleme. Uostalom, mi smo s njima imali problema 2015. godine. Čeka nas teška utakmica. Nadam se da ćemo biti pravi te da ćemo pokazati igru kao u prvom dijelu prvenstva i da ćemo nakon utakmice imati šest bodova”, rekao je Duvnjak uoči utakmice.

I bio je u pravu. Mnogo nediscipline na početku u našoj ekipi, lako promašujemo i primamo zgoditke. u 11. minuti je pet razlike za Brazil, čak 8:3.

Onda dva puta poteže Duvnjak i smanjujemo na 8:5.  Ali, nemoćni smo u napadu, srljamo, gubimo lopte i opet je šest razlike, 11:5 za Brazil. U 15 minuta izgubili smo šest lopti.

Mučimo se i dalje, ali nekako dolazimo do 14:10. u 23. minuti. Šego brani a Stepančić pogađa za 14:11, pa onda za 15:12 pogađa Duvnjak.

Ali i dalje nam ne ide i na poluvrijeme odlazimo sa 17:13 za Brazil. U drugom dijelu Brazil promašuje, a mi pogađamo za 17:14.  Ali, ne ide, napadamo, promašujemo, a Brazil pogađa na prazna vrata.

Izgleda vrlo loše – 20:14 za Brazil. Mandić promašuje sam prema vrataru u kontri. Vrlo smo nesigurni, u strahu, ukočeni. Langero zabija sa svih pozicija, 21:16 je za Brazil.

Hrvatska poteže i osam minuta prije kraja dolazi na svega dva razlike, 26:24 za Brazil, a onda zabijamo iz kontre za 26:25 pogađa Vranković.

Velika bitka za svaku loptu. Onda Bičanić promašuje, Brazil preko cijelog igrališta za 28:25. Onda je projektilom smanjio Duvnjak na 28:26 manje od tri minute do kraja.

Uzimamo loptu minuta i pol je do kraja, Duvnjak poteže, vratar brani i tu je kraj našoj nadi. Brazil zabija za 29:26.

Sada ćemo teško u polufinale. Do kraja drugog kruga Hrvatskoj ostaju utakmice protiv Njemačke (ponedjeljak od 20.30 sati) i protiv Francuske (srijeda od 18.00 sati). U tim susretima Hrvatska će gotovo sigurno morati upisati dvije pobjede, s ve drugo su kombinacije.