DINAMU HRVATSKI KUP: Gavranović odveo Dinamo do velike pobjede!

gavranović

Pred nešto više od 8.000 gledatelja u Vinkovcima su Dinamo i Hajduk igrali finale hrvatskog nogometnog Kupa. Dinamo je pobijedio 1:0 i osvojio kup po 15. put.

Dinamo je bolje krenuo u utakmicu i vrlo brzo stvorio je dvije sjajne prilike.

Oba puta Stipica, vratar Hajduka, sjajno je reagirao, najprije u 12. minuti, Olmo je ubacio, lopta je došla do Soudanija, a on je tukao s nekih osam, devet metara, ali je Stipica to obranio.

U 20.minuti nakon gužve iz blizine je pucao Ademi, a golman Hajduka nogom je sjajno obranio.

Dinamo nije iskoristio svoje prigode i Hajduk se budi. U 36. minuti Gyurcso je odlično ubacio, ali na loptu je zakasnio Said koji je sam bio na drugoj vratnici i nije uspio gurnuti loptu u mrežu.

U 43. minuti Caktaš je skočio najviše i sjajnim udarcem glavom pogodio je spoj prečke i stative.

Dinamo uzvraća u protunapadu, Hajrović je prošao pokraj obrane Hajduka, ali Stipica opet brani.

U drugom poluvremenu Dinamo odmah navaljuje i na scenu stupa u 55. minuti Gavranović, koji krade jednu loptu Savvasu, stoperu Hajduka i neobranjivo pogađa za 1:0.

U jeku pokušaja Hajduka da izjednači velika prilika u 81. minuti za 2:0 za Dinamo. Ubacio je Lecjaks, a Gavranović je ciljao glavom i lopta je za par centimetara promašila vrata Stipice.

U 87. minuti velika prilika za Hajduk, ali Futacs promašuje.