DINAMO ZA POVIJEST: Velika predstava – jači od Spartaka i magle

Bilo je to 2:0 za Dinamo

Veliku je i važnu utakmicu igrao Dinamo u Maksimiru gdje je dočekao Spartak iz Trnave u 4. kolu skupine D Europa lige i pobijedio 3:1.

Ulog je bio veliki – prvi put nakon 1970. godine prezimiti u Europi, a igralo se po strašnoj magli, ali Dinamo je uspio!

Već u 10. minti dvije velike prilike za Dinamo. Bio je srušen Gavranović, Oršić ubacuje, Olmu puca s desetak metara, ali vratar Spartaka brani. Lopta se odbila u noge Dinamu, stigla je do Ademija koji iskosa odlično tuče, ali i to brani Chudy.

U 15. minuti Gojak i strašnoj prilici. Bio je sam pred Chudyjem i promašio s pet metara. Oršić je bio dao do Olma, on iz prve izbacio Gojaka, a ovaj promašio priliku utakmice. U 21. minuti sjajno tuče iz magle Hajrović, ali vratar brani.

A onda se Amer Gojak iskupio za promašaj i zabio za 1:0 u 22. minuti, nakon sjajne akcije. Gavranović je uputio jednu povratnu loptu na pet metara i Gojak sada ne griješi.

Magla je jaka i suci mijenjaju lopte. Igra se s narančastim. Ali Dinamo igra na atomski pogon i po magli. U 36. minuti je 2:0. Lijepa akcija, oštra lopta u peterac, naliječe Kadlec i ubacuje u vlastitu mrežu.

U 57. minuti Oršić krade loptu, sjajna kontra, gađa Gavranovića koji loba vratara, ali nažalost lopta ide i malo preko vratnice. Dinamo bolji, ali onda i upozorenje, jer Spartak smanjuje na 2:1 u 63. minuti kad zabija Čanturišvili sjajnim pogotkom, zapravo iz prve prave prilike.

Dinamo i dalje bolji, niže i prilike, ali nema gola. Igra počinje biti malo nervozna, mnogo prekida. Dinamo hoće pobjedu, a Spartak sve čini ne bi li izjednačio. Izvlači Bjelica odličnog Gavranovića, ubacuje Petkovića, koji vrlo brzo sjajno odigrava loptu za Oršića koji zabija za 3:1. Umjesto sjajnog Olma ulazi Budimir.

Dinamo: Livaković – Stojanović, Theophile, Perić, Rrahmani – Ademi, Gojak – Hajrović, Olmo, Oršić – Gavranović

Spartak: Chudy – Čonka, Godal, Toth, Oravec – Rada, Greššak – Čanturišvili, Shirtladze, Jirka – Ghorbani