DINAMO SE VRATIO POBJEDAMA: Rudeš izgubio u Maksimiru 2-0

Po kišnom vremenu u Maksimiru Dinamo je svladao posljednjeplasirani Rudeš s 2:0 i vratio se pobjedničkim navikama s novim strategom na klupi. Tako je novi trener Nikola Jurčević pobjedom otvorio svoj drugi mandat na klupi Dinama.

Dinamo je započeo susret u 4-4-2 formaciji koja je se u ofenzivnom segmentu transformirala u 4-2-4 s visoko postavljenim krilnim igračima; Hajrovićem na desnoj i Olmom na lijevoj strani, dok su u vrhu napada bili ‘povratnici’ Soudani i Gavranović. S obzirom na izostanak Benkovića, u stoperski par činili su Rrahmani i Lešković.

Od prvog sučeva zvižduka Dinamo se postavio dominantno, ofenzivno i ciljem osvajanja sva tri boda. Ipak, prvu priliku imali su gosti u 5. minuti kad je Budimir pucao nisko s ruba kaznenog prostora, a lopta odlazi pokraj lijeve vratnice. Odgovorio je Dinamo u 13. minuti, kad je svoj udarac okušao Olmo s lijeve strane s 18 metara, ali lopta je završila u rukama vratara Čondrića.

Upravo je vratar gostiju bio najistaknutije ime prvog poluvremena, s velikim obranama, ali i velikom pogreškom. U 22. minuti nakon ubačaja Olma, Soudani je glavom šutirao pored vratnice, u 30. minuti Hajrović je iz izgledne situacije pucao ravno u Čondrića, a deset minuta kasnije nakon vehementne akcije Soudani je proigrao Gavranovića koji se sam sjurio prema Čondriću koji je sjajno reagirao. Čondrić je samo dvije minute kasnije ponovno sjajno reagirao nakon centaršuta More i udarca glavom Gavranovića, ali u posljednjoj minuti prvog dijela učinio je pogrešku kojom je Dinamo došao do vodstva. U zadnjem napadu Soudani je ubacio s desne strane, Čondrić je loše reagirao i Gavranović je pospremio loptu u praznu mrežu.

U nastavku su Plavi nastavili igrati u istom ritmu te mirno zaključili susret pobjedom. Igrala se 66. minuta kad je Dinamo povećao prednost. Fiolić je lijepo asistirao prizemnom loptom s desne strane, a Dani Olmo je s 15 metara poslao loptu neobranjivo u donji desni kut za 2:0. Do kraja susreta još jednu priliku imao je Olmo nakon sjajne dubinske lopte More, ali Čondrić je sjajno reagirao.

Nakon 26. kola Dinamo ima 59 osvojenih bodova, odnosno devet bodova prednosti uz utakmicu više nad drugoplasiranim Hajdukom. Slijedi pauza zbog utakmica reprezentacije, a Plavi se vraćaju prvoligaškim dvobojima 31. ožujka na gostovanju kod Intera iz Zaprešića.