DINAMO SE VRAĆA: Napunili mrežu Cibalije – četiri zgoditka Gojaka

Dinamo se nakon dva bolna poraza vratio na pobjedničke staze s golijadom protiv posljednjeplasirane Cibalije i pobjedom od 6-0.

Glavni trener Ivajlo Petev zbog problema s ozljedama morao je uvelike promijeniti početni sastav. Tako je na lijevom beku po prvi put u karijeri zaigrao Mario Šitum, ove sezone ‘katica za sve’, dok su Gojak i Olmo činili ofenzivni trio zajedno s Soudanijem.

Dinamo je zaigrao puno bolje u komparaciji s posljednjim utakmicama. Posebno se napredak vidio u agresiji i borbi, igrači su ‘ginuli’ za Modri dres, upravo kako je trener Petev najavio uoči utakmice.

Prvu pravu priliku Dinamo je imao u 9. minuti kad je kapetan Antolić ubacio iz kornera, a Schildenfeld zatresao prečku nakon udarca glavom. Samo minutu kasnije Gojak je proigrao Olma, koji pokušava s 15-ak metara, ali njegov udarac je u posljednji trenutak blokiran. Još dvije minute kasnije, u 12. minuti, Antolić je ubacio, ali Soudanijev volej završio je točno u naručju golmana Šubarića.

Seriju ubačaja i opasnih situacija nastavili su Modri u 20. minuti kad je opet Antolić ubacio, a Soudani glavom pucao pokraj lijeve vratnice. Ipak, nakon 23 minute igre Dinamo je poveo. Antolić je ubacio iz prekida, a Gojak sjajno reagirao i glavom poslao loptu u nebranjeni dio mreže. Pet minuta kasnije Dinamo je riješio pitanje pobjednika. Soudani je uzeo loptu na sredini terena, uputio siloviti i precizan udarac iskosa s lijeve strane te pogodio desni donji kut.

Kako je vrijeme prolazilo, tako su Modri nastavili kreirati opasne prilike. U 30. minuti Gojakov volej iz izgledne situacije završio je preko gola. Ipak, osam minuta kasnije, bio je precizan. Ponovno je veza Soudani – Gojak bila zaslužna za pogodak. Prvi je asistirao nakon centaršuta s desne strane, a potonji je ponovno glavom zatresao mrežu za visokih 3:0.

Prvi pokušaj Cibalije zbio se u 41. minuti kad je lijevi bek Rubić poslao loptu pored gola. U 42. minuti Dinamo je postigao novi pogodak. Olmo je na lijevoj strani lijepim driblingom prošao protivnika i ubacio,  a Antolić je u padu glavom poslao loptu u mrežu.

U uzbudljivom prvom poluvremenu još su velike prilike imali Markić (Livaković je sjajno intervenirao) te Hodžić je izbio sam pred gol ali i bio neprecizan.

U nastavak je Dinamo ušao ozbiljno, također agresivno i odlučno. Odmah na početku drugog poluvremena Vinko Soldo ušao je umjesto Leškovića na poziciji stopera. Već u 48. minuti Soudani je izašao sam pred golmana, međutim Šubarić je lijevo reagirao i izbio loptu – samo na nogu Olma koji nije bio precizan.

Izlaskom Hodžića i ulaskom Guilhermea, ulogu centarfora u redovima Dinama preuzeo je Soudani. Modri su konstantno opsjedali defenzivni red gostiju, ali Olmo i Soudani nisu pronalazili put do petog gola. Tako se u 76. minuti Soudani sjurio prema golu, ali golman je sjajno obranio njegovu udarac. Ipak, samo dvije minute kasnije Dinamo je postigao novi pogodak. Nakon lijepog prodora i asistencije Stojanovića, Gojak je postigao hattrick, svoj treći gol ove sezone u 25 natjecateljskih utakmica.

U 86. minuti susreta prvo ime susreta, Amer Gojak, postigao je svoj četvrti pogodak na susretu! Soudani je sjajnom asistencijom proigrao Gojaka koji je izašao sam na golmana i lako poentirao za konačnih 6:0.

Sljedeća utakmica na rasporedu je idućeg četvrtka, 4. svibnja, kada Dinamo gostuje u Zaprešiću kod Intera.