DINAMO PAO U PLZENU: Nakon vodstva, Česi preokrenuli s dva gola Pernice

Dinamo je u češkom Plzenu igrao prvu utakmicu šesnaestine finala Europa lige protiv domaće Viktorije i nakon vodstva od 1:0 izgubio 2:1.

Dinamo je od početka krenuo dobro u utakmicu, a u 7. minuti Gojak je bio u solidnoj prilici.  Nekoliko su puta pokušali i domaćini. A onda je iz jednog napada u 20. minuti sijevnuo udarac Petkovića, ali preko gola.

Igra se taktički, tvrdo, bez većeg rizika i u 30. minuti je nekako uspostavljena ravnoteža na terenu. Moglo bi se reći kako nije bilo prave prilike niti na jednoj strani.

I onda lijepa akcija Dinama, sjajno proigravanje Petkovića, a potom čudesni zgoditak Olma, koji je imao posebnog čuvara. Pričekao je Olmo vratara, a onda podigao loptu preko njega za 1:0 u 40. minuti.

dinamo

U nastavku nekoliko nesigurnosti u obrani Dinama i u 54. minuti domaćini dolaze do izjednačenja 1:1, a zabija Pernica. Onda Dinamo uzvraća i u 59. se lijepo oslobađa Oršić i puca tek malo uz vratnicu.

Umjesto Šituma ulazi Moro i Dinamo kao da je živnuo. Ali, domaćini sve bolje organizira i opasni. U 68. opet lijepi prodor Olma, kojeg ruše na tridesetak metara. Prochazka je zaradio žuti karton. Dinamo puca slobodnjak, obrana je izbila, a Ademi je iz voleja pogodio u blok Plzena.

Zadnjih 15 minuta Bjelica daje novom pojačanju – Atimwen ulazi umjesto Oršića. Česi su sve opasniji. I nova neopreznost u obrani Dinama i u 83. minuti, korner za domaćine, a potom opet zabija Pernica i 2:1 za domaćina. Česi potom opet u prilici, ali Dinamo se spašava.

Sastavi:

Viktoria Plzen: Kozačik – Havel, Pernica, Hubnik (c), Kovarik – Horava, Hrošovsky – Ekpai, Čermak, Kayamba – Beaugel

Dinamo: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac – Gojak, Ademi (c), Olmo – Šitum, Petković, Oršić