DINAMO OSVOJIO SUPERKUP: Nadigrali su Rijeku – eurogol Amera Gojaka

U Zagrebu je Dinama na stadionu u Maksimiru igrao protiv Rijeke u Superkupu – Dinamo kao prvak Hrvatske, a Rijeka kao osvajač Kupa.

Dinamo je od prve minute bio opasnija momčad, a prva prava prilika završila je u 22. minuti na vratnici.

Oršić je ubacio u kazneni prostor Rijeke, pucao je Lešković, ali vratnica je spasila. Mogao je popraviti Hajrović, ali se spetljao.

U ne baš dobroj utakmici, jer se vidjelo kako igrači nisu još “naj” Dinamo je ipak golčinom Gojaka otišao s prednošću od 1:0 na odmor.

Gojak je sjajnim udarcem s 15 metara, okružen trojicom, pogodio same rašlje Sluge, koji nije ni trepnuo.

Bila je to 44. minuta a svemu je pretzhodila akcija gavranovića koji pogađa eovca, a on pronalazi Gojaka.

Dinamo i u nastavku bolji, više napada. U 56. zabio je Gavranović, ali je sudac Zebec poništio jer se napadač Dinama gurao rukom.

Petković ulazi umjesto Gavranovića. U 65. pokušaj Rijeke. Ubačaj na drugu vratnicu, ali Stojanović jedva čisti.

U 70. Dinamo je prokockao sjajnu priliku. Odlična šansa za Dinamo. Proboja po boku Oršića, umjesto da puca dajedo Hajrovića koji tuče s 15 metara, ali Sluga brani.

U 74. minuti katastrofalna pogreška sudaca. Ukrali su čisti zgoditak Dinamu, koji je kao autogol postigao Tomečak. Nakon što su i Riječani vidjeli da je 2:0, pomoćni je sudac signalizirao zaleđe kojeg nije bilo, a Zabec koji je i sam mogao vidjeti da zaleđa nema, poništio je zgoditak

U 82. minuti ulazi Majer i odmah on izvodi slobodan udarac nakon što je Raspopović dobio žuti, a Dinamo slobodnjak.

Majer pogađa živi zid, a onda udara Kvržića i dobija žuti. Minutu kasnije ruši Pavičića, dobiva opet žuti i u tri minute napravio štetu svojoj momčadi i završio u svlačionici.

Rijeka daje sve u napad i u 88. minuti sjajna prilika iskosa za Raspopovića, ali sjajna intervencija Livakovića.

Četiri minute sudačke nadoknade. Rijeka daje sve u napad, ali Dinamo se obranio s 10 igrača.

Sastavi:

DINAMO (4-1-4-1): Livaković – Stojanović, Lešković, Perić, Leovac – Ademi – Hajrović, Kadzior, Gojak, Oršić – Gavranović

Klupa: Zagorac, Majer, Šitum, Atiemwen, Petković, Moro, Gvardiol

RIJEKA (3-4-3): Sluga – Escoval, Župarić, Punčec – Raspopović, Lepinjica, Capan, Tomečak – Kvržić, Čolak, Gorgon

Klupa: Prskalo, Velkovski, Halilović, Pavičić, Acosty, Murić, Bušnja