DINAMO NA KRILIMA NAVIJAČA: Petković iz penala za 1:0 protiv Benfice

Na rasprodanom Maksimiru Dinamo je dočekao Benficu u prvom susretu osmine finala Europa lige u možda najvećoj i najvažnijoj utakmici godina, možda i desetljeća. Na stadionu je bilo 29.704 gledatelja.

U 8. minuti velika prilika za Benficu, a u akciji naš Krovinović, koji je odlično gurnuo između Theophilea i Dilavera do Grimaldija koji je izašao sam na Livakovića, ali je Dinamov vratar sjajno obranio.

U 11. prijeti Dinamo. Olmo je sjajno poslao na stranu za Oršića, a on gađa suprotnu stranu, ali pokraj gola. Tri minute kasnije opet Olmo na drugoj vratnici nalazi Oršića, ali gosti izbijaju u aut. Onda Olmu u 18. sjajno puca, ali vratar brani.

Benfica je više u posjedu lopte, zaprijetila je nekoliko puta u desetak minuta. Onda u 27. minut lijepa akcija Dinama i puca Kadzior malo pokraj grede. U 29. minuti slobodan udarac i sjajno puca Kadzior pod vratnicu, ali vratar Benfice izbacuje u korner.

I onda u 37. jedanaesterac za Dinamo. Ruben Dias ruši Olma na crti kaznenog prostora, sudac Oliver pokazuje na kaznbeni udarac. Petković puca po sredini, ali vratar odlazi u stranu i 1:0 za Dinamo.

Dinamo pokušava dati i drugi gol. U 45. Petković je prevario suparnike i proigrao Gojaka koji se loše snašao u čistoj prilici pred golom i njegov udarac vratar izbija u korner.

Mirni ulazak u drugo poluvrijeme. Do 60. minute igra od gola do gola. Dinamo dobar u obrani. Sjajna borbenost kod Dinama. U 68. je zaprijetila Benfica iz prekida, glavom puca Dias, ali lopta odlazi visoko iznad gola.

U 75. sjajna akcija, ali Gojak se ne snalazi, umjesto da puca po golu, dodaje i griješi. Umjesto Gojaka ulazi Moro. U 78. Moro uzima jednu loptu gura do Olma koji sjajno prodire iz kosa, ubacuje, ali od bloka se lopta odbija u njega i ništa od akcije.

Šunjić dobiva žuti i neće moći igrati u uzvratu kao niti Dilaver. Umjesto Kadziora uloazi Šitum. Stadion na nogama. Dinamo juriša borbeno. Izlazi Petković i dobiva pljesak cijelog staduiona, ulazi Gavranović. Igraju se 3 minute sudačke nadoknade. Gavranović, pa Šitum imali priliku u zadnjim sekundama.

Sastavi:

Dinamo: Livaković, Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac, Šunjić, Kadzior, Gojak, Olmo, Oršić, Petković.

Benfica: Vlachodimos, Grimaldo, Ruben Dias, Corchia, Gabriel, Seferović, Krovinović, Florentino, Joao Felix, Gedson, Fereira.