DINAMO GOSPODAR LIGE: Bolji od Rijeke – sada bježi čak 17 bodova!

U Maksimiru su u derbiju 24. kola HNL-a igrali Dinamo i Rijeka, a prije utakmice Dinamo je imao čak 14 bodova prednosti ispred ekipe koju vodi bivši dinamovac Bišćan.

Bjelica je opet izveo na teren kombinirani sastav, pa su jedina dva igrača iz početnog sastava koji je pobijedio Benficu Kadzior i Šunjić.Dinamo je dobro krenuo i u 4. minuti imao priliku. Rrahmani je gurnuo Moru, koji vraća povratno Gavranoviću, ali njegov udarac zaustavlja Sluga.

Kazna stiže brzo. Rijeka je povela u 6. minuti. Mamić je odlično ubacio s lijeve strane, Puljić je ispred Perića i rutinski zabija za 0:1. Dinamo čini sve kako bi izjednačio. Majer je super loptom na drugoj stativi našao Šituma, koji loše zahvaća loptu.

Dinamo bolji i do nove prilike stiže u 33. minuti. Moro je proigrao Kadziora, koji gura u peterac, ali ga nitko ne prati i obrana Rijeke gura u korner. Onda u 36. opsada gola Rijeke, dva kornera jedan za drugim. Onda Moharrami prolazi, pa centrira sjajno, Sluga odbija na rub šesnaesterca, natrčava Rrahmani, lopta ide u gol, ali netko od riječkih igrača je blokirao udarac i odbio ga u korner.

dinamo, rijeka

Onda još jedna lijepa akcija i u 42. minuti je 1:1. Rrahmani je ubacio nisku loptu, Šitum je sjajno propustio, obrana Rijeke je zbunjena, lopta se odbija do Mora koji puca, a zahvaća ju Gavranović i zabija.

I odmah u drugom poluvremenu Dinamo kreće po vodstvo. Slobodan je udarac u 57. za Dinamo, Kadzior je centrirao, a Perić visoko skočio i glavom zabio za 2:1.

Dinamo je posve zagospodario terenom, niže prilike. Andrić tek što je ušao radi pravu majstoriju, vrti nekoliko igrača u šesnaestercu, gura Atiemwenu, koji je također tek ušao, koji smiruje za Mora, a ovaj pogađa prvi kut za 3:1.

Rijeka je pokušavala smanjiti, ali je Dinamo imao i prilika za povećati svoje vodstvo.