DINAMO DOBIO ISTRU: Tvrdi protivnik slomljen zgoditkom Gavranovića

Dinamo je u Maksimiru u šarenom sastavu igrao prvu utakmicu osmog kola Prve HNL protiv Istre. Trener Bjelica opet je odmarao neke igrače za Ligu prvaka.

Iako je Dinamo dominirao, imao loptu, prvu su ozbiljniju priliku imali gosti u 22. minuti. Bosačnić je ubacio za Lončara, a njegov udarac glavom na drugu vratnicu blokirao je Perić i spriječio gol za Istru jer bi golman Zagorac teško stigao s jedne na drugu vratnicu.

U 25. minuti uzvraća Dinamo. Moro s desne strane je odlično ubacio na drugu vratnicu gdje se ubacio Oršić, ali je glavom prtebacio cijeli gol. Čista prilika!

Dinamo i dalje bolji, ali tvrdi gosti prijete kontrama. Oršić je u 39. minuti provukao loptu između gostujućih igrača i doveo Gavranovića u priliku, ali on loše prima loptu, a potom je i blokiran.

I onda u 45. prilika za Istru. Grujević je ubacio na drugu vratnicu, do Lončara čiji je udarac u padu jedva uspio obraniti Zagorac.

dinamo, istra

U drugom poluvremenu već u 53. Dinamo vodi 1:0. Grubo je pogriješio Ćuže, htio je dodati, ali lopta se odbila od Gojaka ravno u noge Gavranovića, koji je jurnuo prema golu i iskoristio poklon za 1:0.

Potom izmjene u Dinamu,umjesto Majera ulazi Ivanušec,  a strijelca Gavranovića mijenja Petković.

Dva puta pokušava Gojak. U 64. dobro puca s 20 metara, ali Čondrić brani. Gojak pokušava i u 79. s 30 metara, ali opet je Čondrić uspješan.

Istra pokušava ne bi li izjednačili, ali Dinamo drži taj 1:0.