DINAMO BJEŽI 9 BODOVA: Dosta sreće u pobjedi 1:0 protiv Gorice

Ovo je bio sjajni volej Šituma, ali je Kahlina obranio

Dinamo je u Maksimiru igrao protiv Gorice u 16. kolu HNL-a, a trener Nenad Bjelica izveo je opet na teren ekipu u kojoj su oni koji uglavnom ne igraju u Europi.

Od trenutka kad je sudac Ivan Bebek da znak za početak razvila se ravnopravna borba u kojoj je ipak Dinamo diktirao tempo. Ali, prvu veliku priliku imala je Gorica u 15. minuti. Pogreška u obrani domaćih i Miya je ostao sam na 12 metara nakon asistencije Suka, ali lopta odlazi preko gola.

U 27. sjajna prilika za Dinamo. Gojak je prošao po desnoj strani, centrirao na 3-4 metra od Kahline, a Šitum nije stigao na vrijeme samo gurnuti loptu u gol. U 30. nova prilika, po lijevoj se strani sjurio Leovac, gurnuo u sredinu gdje Moro slabo puca u vratara.

Dinamo diže tempo, igra se pred vratima Gorice, nadmoć postoji, ali nema prave prilike. U 44. korner Dinama, ali Šunjić je s nekih deset metara slabo zahvatio loptu koja završava u bloku.

U drugom poluvremenu Dinamo kreće petom brzinom. U 51. iz voleja sjajno puca Šitum, ali sjajni Kahlina brani. No Šitum ipak postiže zgoditak u 55. Kadzior nabacuje iz kornera, Petković kod prve stative prebacuje obranu Gorice, a Šitum pogađa s tri metra za vodstvo Dinama  – 1:0!

U 68. izlazi kod Dinama Gojak, a ulazi Olmo. Izlazi u 77. i strijelac Šitum, a ulazi Menalo. Dinamo drži rezultat pod kontrolom. U 83. je mogao Dinamo povisiti. Petković je imao priliku poslije ubačaja Kadziora, Menalo je proslijedio, ali iz teške situacije iskosa, kod lijeve stativve, Petković nije uspio.

I onda 87. velika prilika za Goricu. Dvorneković krasno puca glavom i pogađa vratnicu, lopta se odbija, puca Suk, ali pogađa Perića u leđa. Gorica ide na sve ili ništa. Dinamo opasno živi. U 91. sudac sudi slobodni sa 16 metara, lopta se odbija od igrača obrane dolazi do Suka koji oštro puca tik pokraj gola.

DINAMO: Zagorac, Moharrami, Lešković, Perić, Leovac, Šunjić, Kadzior, Moro, Gojak, Šitum, Petković

GORICA: Kahlina, Musa, Obaobona, Čagalj, Čabraja, Maloča, Suk, Marina, Miya, Zwolinski, Atiemwen