DERBI U MAKSIMIRU: Hajduk pobijedio 2-0 i otvorio put Rijeci do naslova

hajduk

Naš najveći nogometni derbi igrali su Dinamo i Hajduk u Maksimiru, ali ovaj put u drugačijem ozračju, jer nisu izravni konkurenti.

Dinamo vodi bitku za naslov prvaka s Rijekom, a Splićani žele uhvatiti Osijek na trećem mjestu.

U međusobnom nadmudrivanju gledalište je prvi put digao na noge Soudani 23. minuti.

Prava majstorija iz voleja s 20 metara, no Stipica je i ovaj put na mjestu.

I onda šok. Dinamo je olako puštao igrače Hajduka da se šeću u njihovom kaznenom prostoru.dinamo, hajduk, zgoditak

I onda u 29. minuti kazna – Hajduk vodi! Futacs je spustio loptu za Ercega čiji prvi udarac Livaković brani, ali ne i drugi!

U 33. minuti trener Dinama Petev vadi Kneževića i ulazi Sammir. Kao da je igra brža i potom opet majstorija Soudanija.

Spušta loptu na prsa, okreće se i sjajno puca, ali se lopta od grede odbija malo ispred crte i ostaje 1-0 za Splićana.

U drugom poluvremenu Dinamo stalno napada, a Hajduk se povukao. Ali Dinamo ne uspijeva postići zgoditak.

Skoro svi igrači Hajduka su se povukli pred svoj gol. U 15 minuta jedva prelaze centar.

Hodžić i Soudani imaju prilike. Petev se odlučio na zadnje izmjene. Uveo je Ćorića i Gojaka umjesto Mora i Guilhermea.

Soudani sjajno gađa u 66. ali Stipica brani. Dinamo i dalje u napadu. Ćorić ima priliku u 74. ali Stipica brani.

Dinamo ima 68 posto posjed lopte, posve je premoćan, ali napadi su jalovi, nema gola.

I onda kada se igra na jedan gol kontranapad Hajduka, pogreška u obrani Dinama i 2-0 za Hajduk.

Futacs zabija i Splićani nakon 21. rujna 2008. ponovno slave u Maksimiru.