DERBI U MAKSIMIRU: Dinamo pobijedio sebe – primio “pacerski” i promašio penal

U Maksimiru su derbi igrali Dinamo i Hajduk, s tim da bi Dinamo pobjedom učinio prvenstvo nezanimljivim s obzirom na veliku prednost na tablici od 12 bodova. No, Hajduk je dobio 1-0, nakon velike pogreške obrane Dinama i promašenog penala.

Momčadi su počele u sljedećim sastavima:

DINAMO: Livaković, Rrahmani, Lešković, Benković, Liscjaks – Ademi, Doumbia – Soudani, Moro, Olmo – Gavranović

HAJDUK: Letica – Juranović, Nižić, Lopez, Fomitschow – Radošević, Savvas, Bašić – Said, Ohandza, Caktaš

Nakon taktiziranja i gotovo ravnopravne igre u prvom poluvremenu koje je završilo bez zgoditaka, a Hajduk nije niti puknuo po golu, velika prilika za Dinamo na početku drugog dijela, i sporna situacija.

Moro oduzima loptu Saidu i daje Soudaniju, koji sam izlazi pred Leticu, koji odnosi loptu rukom, ali čini se izvan kaznenog prostora. Dinamovci su prosvjedovali, ali Pejin i njegovi pomoćnici ne dosuđuju ništa. Bilo je to u 51. minuti i odmah potom kazna za Dinamo i veliki poklon Hajduku.

Pogodio je za Hajduk Franck Ohandza u 52. minuti, nakon velikog nesporazuma Leškovića i Livakovića. Lešković se gradio i širio ruke misleći kako će Livaković do lopte, ali mu se iza leđa prikrao Ohandza i pogodio praznu mrežu.

U 60. minuti velika prilika za Dinamo. Olmo prolazi i dodaje Gavranoviću. On puca u blok, ali Soudani tuče nakon odbijanca. Ali, Letica sjajno brani udarac sa sedam metara i opet spašava Hajduk. Letica je možda i najbolji igrač Hajduka.

Dinamo potom daje sve u napad. U 78. minuti Lopez igra rukom u kaznenom prostoru i kazneni udarac za Dinamo. Ali Gavranović promašuje jedanaesterac, puca pokraj vrata. Lopez je zaradio i crveni karton. Do kraja Dinamo pokušava, ali pobijedili su plavi sami sebe.