DERBI U MAKSIMIRU: Dinamo bolji od Rijeke, ali rezultat je 1:1

dinamo, rijeka

Derbi je igran u Maksimiru gdje je Dinamo dočekao Rijeku, u posljednjem meču šestog kola Prve HNL.

Dinamo i Rijeka su bile jedine momčadi u prvenstvu ove sezone koje nakon pet odigranih kola nisu doživjele poraz.

Dinamo je dobro krenuo i u 7. minuti ima priliku. Gavranović se sjajno ubacio i nakom lopte Hajrovića izašao sam pred Slugu, ali je u letu ipak prebacio loptu preko gola.

U 26. opet prilika za Dinamo. Leovac je ubacio, a Gavranović primio loptu i pucao iz okreta. Udarac mu je blokiran, lopta se odbija do Olma koji puca, ali opet u blok. Dvije minute kasnije sudac podiže zastavicu, glavni ne vidi, a Acosty bježi po desnoj strani, prebacuje istrčalog Livakovića, ali braniči Dinama izbacuju.

Onda u 32. minuti 1:0 za Dinamo! Igrač Rijeke je nezgodno poslao loptu prema svom golu, a ona je udarila lijevu vratnicu i odbila se do Gavranovića, koji ju gura u praznu mrežu.

Momčilo Raspopović

U 38. minuti Rijeka je izjednačila fantastičnim golom Momčila Raspopovića. Opalio je s ruba šesnaesterca, a lopta uz dodir Dinamova braniča završava u gornjem lijevom kutu za 1:1! U 44. minuti nova prilika za Rijeku. Lončar sjajno puca s 20 metara, ali briljantna obrana Livakovića.

U drugom poluvremenu umjesto ozlijeđenog Leovca ulazi Perić kod Dinama. Domaćini napadaju i diktiraju tempo. Igra se na polovini Rijeke. U 57. minuti Kadzior puca s ruba šesnaesterca i umalo je lopta prevarila Slugu. U 72. sjajnaa prilika za Dinamo! Nakon ubačaja Gavranović je zakačio loptu na prvoj vratnici, a ona završila tik pored druge vratnice.

Dinamo i dalje napada, ali ne može do zgoditka. Ulazi i Budimir umjesto Hajrovića. Dinamo silovito napada, ali ne može do rezultata. Rijeka se brani i uspjela se obraniti.  U 90. isključen Raspopović zbog grubog starta. Sudačka nodoknada od 5 minuta i Rijeka i dalje opasno živi.

DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac – Šunjić – Hajrović, Olmo, Gojak, Kadzior – Gavranović.

RIJEKA: Sluga – Raspopović, Escoval, Punčec, Pavelić – Grahovac, Čanađija – Acosty, Lončar, Heber – Gorgon.