DERBI NA RUJEVICI: Očajni Hajduk spasio se penalom – uz lošeg suca

sudac pajač, rijeka, hajduk

U derbiju trećeg kola Prve HNL na Rujevici su igrali Rijeka i Hajduk.

Od prve minute Rijeka je bila bolja i nizala prilike, ali bez rezultata. Već u 19. minuti prošao je Kvržić i dao odličnu povratnu loptu za Gorgona, koji puca iz prve, lopta pogađa nekoga u bloku, vara vratara Posavca, ali ide pokraj gola.

U 34. minuti bura na klupi Rijeke. Ivanovski je laktom udario Čanađiju u vrat, ali i on teatralno pada. Sudac je dosudio prekršaj za Hajduk, ali Juranović je sportski predao loptu Riječanima. Ivanovski je jako dobro prošao bez kartona… Kek je izašao daleko iz svojeg prostora i vikao na suca.

U 37. prilika za Rijeku! Gorgon sa 10-ak metara gađao prvi kut, ali promašuje. Tri minute poslije sto posto prilika za Rijeku. Gorgon je u kontri proigrao Hebera, a on na poar metara, potpuno sam, promašuje loptu.

I u drugom poluvremenu Rijeka niže prilike. U 47. jednu sjajnu promašuje Gorgon. Onda u sjajnoj akciji u 58. Puljić pokraj gola. I kad se već činilo da je previše promašaja Rijeke stiže zgoditak u 61. minuti. Acosty najprije komplicirao čistu šansu, a onda Gorgon i Puljić odigravaju dupli pas među i Puljić rutinski zakucava. Petorica Hajdukovaca su ih gledali.

U 83. Župarić sapliće Saida i sudac pokazuje na jedanaesterac. Igrači Rijeke prosvjeduju, Armada baca stolice. Tek za nekoliko minuta Caktaš je realizirao kazneni udarac, 1:1.

RIJEKA: Sluga, Punčec, Župarić, Grahovac, Pavelić, Čanađija, Kvržić, Zuta, Gorgon, Puljić, Heber.

HAJDUK: Posavec, Juranović, Vučur, Mikulić, Lopez, Jurić, Hamza, Caktaš, Fomitschow, Šehić, Ivanovski