ANTE ČAČIĆ: Portugal je zabio, mi nismo – sada su oni pritajeni favoriti

ante čačić

Ako postoji satisfakcija to je onda da smo odigrali zaista dobro još jednu utakmicu, u 120 minuta imali više prigoda i posjeda, dominaciju ali napravili smo jednu grešku i na kraju smo kažnjeni i dalje odlazi reprezentacija koja nije bila bolja“, poručio je izbornik Ante Čačić nakon poraza od Portugala u 117. minuti produžetaka.

“Domagoj Vida tri je puta promašivao gol nakon ubačaja, Perišić je pogodio stativu, Kalinić je jednom pucao nekontrolirano. Nišanske sprave ovog puta bile su loše namještene.
Mi smo cijelo vrijeme nastojali napadati ali oni su se cijelo vrijeme bili s osam igrača iza lopte i čekali svoje prilike iz kontre preko brzih igrača Nanija i Ronalda. Mi im to nismo dozvoljavali i faktički smo imali cijelu utakmicu pod kontrolom. Neposredno prije gola pogodili smo vratnicu, a bilo je nekoliko šansi prije toga“, pravdao se Čačić.

“…a Portugal je iz jedne šanse zabio”.

Bez obzira na sve Čačić je bio zadovoljan kako su naši nogometaši odigrali.
„Momčad je disala dobro 120 minuta i mi smo mogli proći dalje i bilo bi zaslužnije nego oni ali broje se golovi, Portugal je zabio gol i zasluženo ide dalje“, rekao je Čačić.

Na kraju izbornik je rekao i ovo:
„Na kraju naši igrači zaslužuju sve pohvale ali dogodilo se da smo mi bili bez gola i to je nogomet, a Portugal je dobra momčad koja ima itekako kvalitetne i iskusne pojedince. Ako smo mi bili pritajeni favoriti – sad su to oni“, zaključio je Čačić.

Portugal će u četvrtfinalu na Poljsku koja je nakon penala bila bolja od Švicarske dok je Wales prošao dalje svladavši Sjevernu Irsku 1-0. Danas igraju Francuska i Irska, Njemačka-Slovačka te Mađarska Belgija.